SportujSię!
  O programie Portfolio Dla firm Oferta współpracy Programy Kontakt  
O nas
 
eventy sportowe
Chętnie przygotujemy dla Państwa niepowtarzalny scenariusz na udana imprezę dla Was, Waszych pracowników i Klientów.
ABK Grupa eventy sportowe
szukaj
 
zamawiam newsletter

Porada dnia
Twoje pożywienie winno być lekarstwem, a twoje lekarstwo winno być pożywieniem.

Polecamy
Niezbędnik
Profesjonalisty
SportujSię! obejmuje każdą formę Twojej aktywności fizycznej. Czasem jednak potrzebujesz do tego odpowiedniego sprzętu. [więcej]
ABK Grupa
Ranking Badmintona - Wiesz o co grasz!
Prezes Polskiej Ligi Badmintona Marcin Ociepa
Badminton, jako sport zyskujący coraz większą ilość miłośników, jest dyscypliną popularną nie tylko w środowisku zawodowców. Najczęściej wspominamy o elicie, natomiast szacuje się, że graczy amatorskich zajmujących się czynnie tym sportem jest około 15. tysięcy w całej Polsce.

Ranking Badmintona stworzony przez Polską Ligę Badmintona S.A. jest ogólnopolską inicjatywą stworzoną z myślą o tysiącach amatorów. Ranking Badmintona daje im możliwość obserwacji własnych osiągnięć w turniejach, porównywania się z graczami z całej Polski czy zdobycia tytułu Mistrza Polski.

Istotnymi cechami na które zwróciła uwagę Polska Liga Badmintona jest brak w Polsce usystematyzowanych rozgrywek badmintona, a co za tym idzie, brak możliwości obserwacji wymiernych wyników i analizy rozwoju swojego poziomu sportowego.

Propozycją Rankingu Badmintona jest stworzony jednolity Regulamin Rozgrywek Indywidualnych Badmintona 2013/2014 obowiązujący w całej Polsce. Kluby organizujące turnieje pod egidą PLB rozgrywają je według tego regulaminu, dzięki czemu mamy ogólnopolski Ranking z ponad 700 graczami zdobywającymi wyniki według jasnych, tych samych zasad.

Jak funkcjonuje Ranking Badmintona? Jego ważną cechą jest klasyfikacja turniejów. Głównymi klasami są C, B i A. Podział turnieju na klasy wyznacza również poziom rozgrywek. Turnieje C skierowane są do mniej doświadczonych zawodników, a co za tym idzie punktacja za zajmowane miejsca jest niższa. Natomiast zajęcie pierwszego miejsca w turnieju A to duże osiągnięcie i wysoka punktacja, która może wynieść zawodnika na czołówkę rankingu. Punktacja jest przyznawana zawodnikom według tabeli punktowej (Załącznik nr 5 do RRIB 2013/2014) oraz przeliczana automatycznie według specjalnego algorytmu.

Gracz biorący udział w turniejach organizowanych przy współpracy z Polską Ligą Badmintona dostaje punkty rankingowe za zajęcia każdego miejsca w turnieju. Dzięki temu warto brać udział w wielu rozgrywkach. Więcej zawodów to większa ogólna punktacja. Pod koniec sezonu Ranking Badmintona uwzględnia osiem najlepszych wyników gracza.

Czołówka Rankingu Badmintona to nie tylko najlepsi gracze, ale również Ci najbardziej aktywni, co jest niemniej ważną cechą dobrego sportowca.

Ranking Badmintona prowadzi ogólnopolską klasyfikację punktacji w kategoriach OPEN, OPEN Kobiet, Debel Mężczyzn, Debel Kobiet oraz Mikst.

Aktualnie w całej Polsce co miesiąc odbywa się około ośmiu klasyfikowanych turniejów badmintona w formule otwartej. Partnerami Polskiej Ligi Badmintona oraz organizatorami turniejów są kluby: City Sports we Wrocławiu, Badders Badminton Club w Białymstoku, Marina Sport w Szczecinie, Badmintomania oraz Kahuna w Warszawie oraz AGA Hala Sportowa w Radomiu.

Do Rankingu Badmintona może zgłosić się każdy zainteresowany. Wystarczy wypełnić formularz zawodnika zamieszczony na stronie www.rankingbadmintona.pl (Załącznik nr 4 do RRIB 2013/2014), a następnie przekazać go na adres: biuro@rankingbadmintona.pl.

Kalendarz rozgrywek dostępny na stronie: stats.rankingbadmintona.pl/badminton/org.wydarzenia,planowane

Aktualny Ranking Badmintona dostępny na stronie: stats.rankingbadmintona.pl.
Aktualności
Women's Run & More
W ubiegłym tygodniu odbyły się ostatnie treningi biegowe na świeżym powietrzu w ramach VII edycji ... [więcej]
Gdzie na FootGolfa w Polsce?
FootGolf to prawdziwa rewolucja w połączeniu dwóch najbardziej popularnych na świecie dyscyplin spor... [więcej]
Program Women's Run w TVP
Zapraszamy do obejrzenia materiału TVP 3 Warszawa z organizowanego przez nas programu bezpłatnych tr... [więcej]
 
Facebook
Filmy
Pogoda
Wyszukiwarka
Google
Na skróty
Badminton
Ranking Badmintona - Wiesz o co grasz!
Ranking Badmintona stworzony przez Polską Ligę Badmintona S.A. jest ogólnopolską inicjatywą stworzoną z myślą o tysiącach amatorów. Ranking Badmintona daje im możliwość obserwacji własnych osiągnięć w turniejach, porównywania się z graczami z calej Polski czy zdobycia tytułu Mistrza Polski. [więcej]
Fitness
Zmiana mentalnosci Polaków względem zdrowia
Globalizacja na całym swiecie powoduje, iż wiekszosc ludzi pragnie coraz więcej. Nie tylko zapominamy często o bliskich, ale przede wszystkim o sprawach, które powinny być dla nas najważniejsze - zdrowiu. [więcej]
Grupa ABK
Event Marketing
Program SportujSię! stanowi doskonała bazę do nawiazania współpracy i daje mozliwosć organizacji imprez dla firmy o charakterze sportowym. [więcej]
 
Partnerzy


AKKA
Sponsorzy
SportujSię1
SportujSię! SportujSię! web design